Kalendarz wydarzeń

muzyka klubowa

Irish Pub 07.12.2019

KLASYKA Z GŁOŚNIKA

Autsajder 07.12.2019

DISCO FEVER

Parlament 07.12.2019

Dj Camillio, Dj Długi

Kwadratowa 07.12.2019

ENGLISH DIVISION PARTY

Medyk 07.12.2019

IMPREZY SELEKTYWNE

Cafe Ferber 07.12.2019

Peace, Love, Music

Miasto Aniołów 07.12.2019

Rock Block Party

Gazeta Rock Cafe 07.12.2019

Reklama

Kwadratowa - Gdańsk

Ocena: 4.2/5

Informacje o klubie

NazwaKwadratowa
Adresul. Siedlicka 4
Godziny otwarcia12:00 - 4:00
Muzykaróżna
SelekcjaOd 18 lat
RezydenciDj Maxim, Dj Goskee, Dj Camillio, Dj Długi, Dj RL
Kontakt tel.tel. (58)347-12-10
Strona wwwwww.kwadratowa.pl
E-mailklub@kwadratowa.pg.gda.pl
GastronomiaZapiekanki, Hamburgery, Kanapki na ciepło
Cena piwa5zł
Cena drinka6zł


Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA mieści się w budynku Studenckiego Centrum PG „Bratniak”, który został zbudowany w dwudziestoleciu międzywojennym i pełnił funkcję niemieckiego domu akademickiego.
W listopadzie 1921 roku rektor Technische Hochschule zalegalizował organizację polskich studentów pod oficjalną nazwą: „Bratnia Pomoc-Zrzeszenie Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej”, jako zrzeszenie o charakterze reprezentacyjno-samopomocowym Polaków studiujących na politechnice. Pierwotnie ZSPPG „Bratnia Pomoc” miało swoją siedzibę przy Heersanger 11 – obecna ulica Legionów. Od 1945 roku, kiedy Politechnika Gdańska staje się polską uczelnią, jednocześnie „Bratnia Pomoc” wznawia swoją działalność z siedzibą w obecnym Bratniaku. Jej liczne referaty (mieszkaniowy, gospodarczy, pracy, budżetowo-finansowy, personalny, zdrowia, imprez, …) zajmowały się organizacją szeroko pojętego życia studenckiego. Od samego początku tworzono tu kulturę studencką – występy chóru, orkiestry. Mimo , że po wydaniu przez studentów tak zwanej Jednodniówki (1948 r.) władze odgórnie zlikwidowały „Bratnią Pomoc”, to nazwa budynku Bratniak pozostała do dnia dzisiejszego. Teraz zgodnie z tradycją w miejscu tym ma swoje siedziby wiele organizacji studenckich przyjaznych studentom - z Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej na czele. Od końca lat pięćdziesiątych XX wieku zaczęto stosować dla funkcjonującego w Bratniaku klubu nazwę Kwadratowa.
Sztandarowymi imprezami politechnicznymi były zapoczątkowane w 1965 roku
Ogólnopolski Przegląd Studenckich Zespołów Jazzowych oraz Ogólnopolski Przegląd Studenckich Teatrów Uczelni Technicznych, funkcjonujący pod nazwą "Przetarg" Do najważniejszych wydarzeń kulturalnych w „Kwadratowej” należy zaliczyć spotkania z Juliette Greco i Lucjanem Kydryńskim (12.05.62), Lucyną Winnicką i Jerzym Kawalerowiczem, Marią Wachowiak i Gustawem Holoubkiem.

Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych miały miejsce Spotkania Jesienne, które pragniemy reaktywować z inicjatywy Rady Programowej klubu. Była to coroczna impreza mająca na celu prezentację dorobku środowiska artystycznego studentów wybrzeża i innych ośrodków akademickich z dalej Polski. Przez dwa tygodnie młodzi artyści brali udział w turniejach poetyckich, teatralnych i kabaretowych. Na początku lat siedemdziesiątych powstaje w Kwadratowej Decathlon Dixieland Jazz Band później znany jako Detko Band – zespół jazzowy działający do dziś.

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych występowała w naszym klubie czołówka artystów polskich, a nawet zagranicznych.6 listopada 2004 nastąpiło otwarcie nowego klubu: Akademickiego Klubu Politechniki Gdańskiej "Kwadratowa" z nowym właścicielem JM Rektorem Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż Januszem Rachoniem. Pamiętając o tradycjach kontynuujemy misję klubu studenckiego i kreujemy nową historię "Kwadratowej", której Ty też możesz stać się częścią!

Zdjęcia z klubu


Najnowsze galerie


Najnowsze wydarzenia

Dj Camillio, Dj Długi

Kwadratowa 07.12.2019

Dj Maxim, Dj Goskee

Kwadratowa 13.12.2019

Osoby które mają ten klub w ulubionych

Komentarze
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję